انواع کانولا ساکشن

انواع کانولا ساکشن

آیا می دانید کانولا ساکشن چیست؟ آیا می دانید از این ابزار جراحی پزشکی چه استفاده هایی می شود؟ کانولا ساکشن  ابزار پزشکی است که امروزه در کلینیک های زیبای از آن برای زیبای صورت یا اندام ها برای  تزریق چربی  استفاده می کنند. ما امروز در این مقاله قصد داریم درباره این ابزار پزشکی یعنی کانولا ساکشن و انواع کانولا ساکشن تحقیق کنیم. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

کانولا ساکشن چیست؟

کانولا ساکشن ها لوله های بسیار باریکی هستند که از آن ها برای گرفتن مایعات و نمونه گیری استفاده می کنند‌. کانولا ساکشن دارای یه تروکار یا همان سوزن است که بدن را برای رسیدن به قسمت مورد نظر سوراخ می کند. به طور کلی می توان گفت کانولا ساکشن قادر به محاصره کردن ابعاد خارجی و داخلی سوزن است.

ست های کانولا ساکشن دارای رنگ های گوناگون و طرح های گوناگون و ابعاد و اندازه های گونا گون از 14 اینچ تا ۲۴ اینچ  کد گذاری شده هستند. از کانولا ها در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها نیز برای خون گرفتن استفاده می کنند اما کاربرد اصلی این ست کامل جراحی برداشت و تزریق چربی از طریق سوزن و لوله های این ابزار است که پزشک متخصص کلینیک از طریق آن ها از بدن خون یا چربی خارج می کنند و یا ژل، چربی و فیلتر و غیره را به بدن فرد تزریق می کنند.

انواع مختلف کانولا ساکشن

انواع کانولا ساکشن در دو دسته کانولا ساکشن یک بار مصرف و کانولا ساکشن دائمی ساخته شده اند.
کانولا ساکشن دائم: جنس کانولا از استیل است و بعد از هربار مصرف آن را استریل می کنند. از این ابزار می توان بصورت بلند مدت استفاده کرد. قیمت کانولا ساکشن دائمی نسبت به کانولا یکبار مصرف ارزانتر است.

کانولا ساکشن یکبار مصرف:  جنس این ابزار ها از فولاد است و توپی های قفل آن پلاستیکی است همان گونه که از اسم این ابزار پیداست یکبار مصرف هستند و بعد از  استفاده از این ابزار دور انداخته می شود‌.کانولا ساکشن یک بار مصرف از مقاومت بالای برخوردار هستند و به راحتی در بین بافت های بدن حرکت می کنند.

 ست های مختلف کانولاساکشن

کانولا ساکشن دارای ست های گوناگونی است که پزشک در نظر گرفتن محل آسیب یا نوع پوست  کانولا ی مورد نظر خود را انتخاب می کند که این ست ها عبارتند از:

کانولا ساکشن 18:  از کانولا ۱۸ در مورد زاویه سازی نقاط ضخیم پوست و برای تزریق در محل چانه و گونه استفاده می شود.

کانولا ساکشن 21: از این نو کانولا برای زاویه سازی فک و هم برای تزریق به گونه استفاده می کنند.

کانولا ساکشن 22: از کانولا ۲۲ برای تزریق مواد به استخوان گونه، خطوط چشم و خط فک استفاده می کنند.
کانولاساکشن 25: از این نوع کانولا ساکشن برای تزریق چربی و ژل به لب و خط لبخند استفاده می کنند.

 

انواع ست کانولا ساکشن

 

 کانولا ساکشن های رنگی:

انواع کانولا ساکشن ها دارای رنگ های مختلفی هستند که عبارتند از:

کانولا ابی: از این نوع کانولا در اورژانس ها بیشتر به کار می رود و برای افراد میانسال و کودک و نوجوان ها مناسب است‌. کانولا آبی برای تزریقات وریدی استفاده می شود و سرعت عبور مواد از این نوع باید متوسط باشد.

کانولا ی نارنجی: این نوع کانولا داری بزرگترین قطر است که مخصوص بزرگ سالان است و کاربرد آن  در جراحی اشخاص بالغ است که از این ابزار برای تزریق کلوئیدها  و مایعات زیادی استفاده می کنند.

کانولا ی بنفش: از کانولا ی بنفش برای افرادی که حساس هستند مانند افراد مسن و نوزادان استفاده می کنند. این ابزار از لحاظ ساختاری بسیار ظریف است و ضخامت کمی دارد.

کانولا ی زرد: این نوع کانولا برای انتقال مایعات و داروها برای نوزادان و کودکان استفاده می شود.

کانولا ی صورتی: این نوع کانولا ساکشن برای افراد بالغ است که برای تزریقات خون استفاده می شود.

کانولا ی سبز: از این نوع کانولا برای تزریق مایعات زیاد استفاده می کنند. از کانولا ی سبز برای افراد میانسال بیشتر استفاده می کنند.

کانولا ی خاکستری: کانولای خاکستری مانند کانولای سبز برای تزریق کلوئیدهای زیاد به کار می رود و بیشتر در جراحی ها استفاده می شود.این ابزار نیز بیشتر برای افراد بالغ به کار می رود.

نکات پزشکی برای کانولا ساکشن

  • محل کانولا ساکشن باید همیشه بررسی شود.
  • قبل و بعد از استفاده از آن باید دست ها تمیز شسته شود‌.
  • از بسته بودن کلاهک کانولا ساکشن باید همیشه مطمئن باشید.
  • ست کامل جراحی را باید از بهترین و مجهز ترین فروشگاه های تجهیزات پزشکی خریداری کنید.

حرف آخر:

ما به شما برای خرید انواع کانولا ساکشن ها، تجهیزات جراحی دیجی جراح را پیشنهاد می دهیم. تجهیزات دیجی جراح یکی از بزرگترین صادر کننده های تجهیزات پزشکی و  ابزار جراحی در ایران است که هفت روز هفته ۲۴ ساعت با داشتن بهترین مشاوران در خدمت شما عزیزان است.

رسانه های همکار
استفاده از مطالب دیجی جراح پلاس برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی جراح پلاس و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت امین تجارت آریان (فروشگاه آنلاین دیجی‌جراح) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
×