6 مدل بهترین گوشی پزشکی

6 مدل بهترین گوشی طبی

در این مقاله تصمیم داریم 6 مدل بهترین گوشی پزشکی  را مورد بررسی قرار دهیم.  اگر حوزه کاری شما با حوزه پزشکی در ارتباط بوده و نیاز به خرید بهترین گوشی طبی دارید، پیشنهاد می دهیم در این مطلب تا انتها همراه ما بمانید و مهمترین ویژگی های بهترین گوشی پزشکی را بشناسید.

 

گوشی پزشکی طبی چیست؟

همه ما می‌دانیم که گوشی طبی پزشکی یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های پزشکی بوده و هر پزشکی برای معاینه بیماران خود نیاز به این وسیله پر کاربرد دارد. گوشی پزشکی که در اصطلاح دیگر به عنوان استتوسکوپ نیز خوانده می شود. گوشی پزشکی اغلب به منظور تشخیص بیماری های ریوی و قلبی به کمک پزشکان می آید.

در واقع پزشکان از طریق صداهایی که به واسطه گوشی طبی از داخل بدن می شنوند می ‌توانند وضعیت بیماران خود را ارزیابی کنند. البته ناگفته نماند که گوشی طبی پزشکی فقط برای تشخیص بیماری های قلبی و ریوی کاربرد ندارد بلکه پزشکان می‌توانند به واسطه این دستگاه صدای قلب، ریه ها، روده ها، جریان خونی شریانی و وریدی را نیز بشنوند.

کیفیت متفاوت گوشی های طبی

قبل از بررسی 6 مدل بهترین گوشی پزشکی باید بگویم که گوشی های طبی پزشکی با تنوع بسیار زیادی در بازار وجود دارند.  هرچند که کاربرد اصلی همه موارد موجود یکی است. اما باید بگوییم که از نظر کیفیت،قیمت و نحوه عملکرد بین گوشی های پزشکی تفاوت وجود دارد. از این رو پزشکان باید تلاش کنند برای افزایش کیفیت عملکرد خود و همچنین کسب رضایت بیش از بیش بیماران گزینه های بهتر در این زمینه را برای معاینه بیمار انتخاب کنند.

البته انتخاب ابزار پزشکی مناسب و با کیفیت به صورت مستقیم با سلامت بیماران در ارتباط است. علاوه بر رضایت بیماران وجدان کاری نیز حکم می کند که در انتخاب گوشی طبی پزشکی حساسیت بیشتری به خرج داده شود و از بین موارد موجود گزینه ای که بهترین عملکرد را دارد انتخاب گردد.

انواع گوشی طبی

دیگر موردی که ترجیح دادیم قبل از بررسی 6 مدل بهترین گوشی پزشکی به بررسی آن بپردازیم انواع گوشی پزشکی طبیعی است. همانطور که گفتیم همه گوشی های پزشکی  کاربرد یکسانی دارند. اما  از نظر عملکرد بین آنها تفاوت های متعددی است. به عبارت دیگر برخی از مدل های گوشی پزشکی طبی عملکرد بهتر و قابل قبول تری نسبت به برخی دیگر دارند.

در ادامه مطالب برخی از انواع گوشی پزشکی را به همراه برخی از ویژگی های آنها معرفی خواهیم کرد.

  • گوشی پزشکی مدل آکوستیک

این گوشی ها دو دسته که شامل تک سر و دو سر هستند می باشد. نوع تک سر به عنوان گوشی پزشکی صوتی نیزخوانده می شود. همچنین گوشی های طبیت تک سر رایج ترین نوع گوشی طبی بوده و در اکثر پزشکان در مطب خود از این گوشی استفاده می کند.

  • گوشی پزشکی طبی الکترونیکی و دیجیتالی

این نوع گوشی های طبی نسبت به گوشی های آکوستیک محبوبیت کمتری دارند.  اما باید بگوییم که تقویت صوتی آنها قوی تر است و پزشکان به راحتی حتی با وجود سر و صدا توانایی شنیدن صدا به واسطه این گوشی ها را دارند.  گوشی پزشکی دیجیتالی می تواند چندین بار صدای دریافتی از دیافراگم را تقویت کند.

  • گوشی طبی مخصوص نوزاد و جنین

این گوشی همانطور که از عنوان آن مشخص است با نام گوشی پزشکی جنین یا نوزاد خوانده می شود. صدایی که از این گوشی ها به گوش میرسد غالباً لرزش بسیار کمی دارد و طراحی ظاهری آنها نیز حالت شاخ یا شیپوری است. دو ویژگی ذکر شده سبب شده اند که تقویت صدا و همچنین انتقال صدای قلب جنین به راحتی توسط پزشک شنیده شود.

 

 

 مدل بهترین گوشی پزشکی

۶ مدل بهترین گوشی طبی پزشکی  بر اساس معیارهای مختلفی مشخص می شود.  به عبارت دیگر هر پزشک متخصصی می تواند متناسب با معیارهای خود تعریف معینی ازبهترین گوشی پزشکی داشته باشد. اما به طور کلی قیمت شیش مدل بهترین گوشی پزشکی با توجه به امکانات و ویژکی هایی که دارند تعیین می شود. این 6 مدل گوشی پزشکی دارای ویژگی هایی هستند.

  • سنجش حداکثر ضربان قلب باشد
  • قابلیت محاسبه میانگین ضربان قلب را داشته باشد
  • مجهز به گالری مصرفی باشد
  • از قابلیت سنجش سرعت بهره مند باشد
  • مجهز به قابلیت سنجش سرعت باشد.
  • در برابر آب مقاوم باشد.
  • از برخی امکانات نظیر کرنومتر، ساعت، هندزفری و سایر موارد مشابه نیز بهره مند باشد.

نتیجه گیری

برتری گوشی پزشکی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی گوشی های برتر نسبت به سایر گوشی های پزشکی طبی از امکانات و قابلیت های بیشتری برخوردار هستند. همچنین کیفیت عملکرد آنها نیز نسبت به مدل های قدیمی تر و همچنین سایر مدل  بهتر و مطلوب‌ تر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید ابزار جراحی کلیک کنید.

رسانه های همکار
استفاده از مطالب دیجی جراح پلاس برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی جراح پلاس و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت امین تجارت آریان (فروشگاه آنلاین دیجی‌جراح) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
×