عمل لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می شود؟چاقی علاوه بر تاثیری که بر زیبایی ظاهری بدن دارد، مشکلات فراوانی را می تواند برای افراد به وجود آورد. ورزش بهترین راه برای برطرف کردن چاقی است. امروزه روش های لاغری زیادی ارائه شده است. لیپوماتیک در واقع نوعی روش لاغری بدون ابزار جراحی است.

عمل لیپوماتیک یکی از روش های پرطرفدار برای لاغری است. در واقع این عمل، همانند عمل لیپوساکشن عملی غیرتهاجمی بوده که از آن برای برداشتن چربی های اضافه بدن استفاده می شود.

به عمل لیپوماتیک در اصطلاح پزشکی، پیکرتراشی نیز گفته می شود. لازم به ذکر است که از لیپوماتیک برای چربی های موضعی و در حد کم چربی استفاده می شود. از لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های موضعی بدن استفاده می شود.

هدف لیپوماتیک چیست؟

همانطور که گفتیم، از لیپوماتیک برای چربی های موضعی و در حد کم می توان استفاده کرد. به همین جهت است که لیپوماتیک برای تغییرات بالای وزنی مناسب نمی باشد. به طور کلی هدف از عمل لیپوماتیک، تغییر فرم و سایز در یک نقطه از بدن می باشد. جالب توجه است که بدانید در این عمل چربی های بدن برداشته شده و سوزانده نمی شوند.

هدف لیپوماتیک چیست؟
عمل لیپوماتیک چگونه انجام می گردد؟

عمل لیپوماتیک بر خلاف برخی از عمل های لاغری، عملی کاملا کوتاه مدت و سرپایی می باشد. عمل لیپوماتیک به کمک یک لوله دستگاهی انجام می گردد. این لوله که کانولا نام دارد، از سوراخی کوچک به درون پوست نفوذ کرده و چربی های آن نقطه را با حرکاتی لرزشی خارج می کند. چربی های جمع شده در این روش در یک دستگاه قرار می گیرند. در واقع کانولا ساکشن یکی از ابزار های مهم برای عمل های لاغری می باشد.

نکته جالب درباره عمل لیپوماتیک این است که، در این عمل می توان چربی های جمع آوری شده را به نقاط دیگر بدن تزریق کرد. این بدان معناست که در صورتی که متقاضی بخواهد نقاطی مانند باسن، سینه و گونه ها را بزرگ کند، چربی های جمع آوری شده را می توان به آن نقاط تزریق کرد.

مزیت های عمل لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن

برای آن که مزیت های لیپوماتیک را در مقایسه با عمل لیپوساکشن بررسی کنیم، باید در نظر داشته باشید که لیپوساکشن مناسب چاقی های بیش از حد نیست. اما مزیت های لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن باعث شده که طرفداران زیادی داشته باشد.

در این عمل عفونت کمتری ایجاد می گردد. همچنین در لیپوماتیک اعصاب، ماهیچه ها و رگ های خونی بهتر از لیپوساکشن محافظت می شوند. در لیپوماتیک تهاجمی کمتری صورت می گیرد. میزان زمان استراحت مورد نیاز برای بعد از عمل در لیپوماتیک کمتر از لیپوساکشن می باشد. همچنین در لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن مدت کمتری نیاز به استفاده از گن می باشد.

دوره نقاحت در لیپوماتیک کوتاه و نسبتا راحت است. به کمک جراحی لیپوماتیک چربی های زیر پوست یک دست می گردند و برآمدگی ایجاد نمی گردد. از دیگر مزایای لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن، می توان به آسانی جمع شدن پوست بعد از عمل، خروج کمتر ترشحات و ورم های کمتر نیز اشاره کرد.

 

مزیت های عمل لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن
هزینه عمل لیپوماتیک به چه صورت است؟

به طور کلی در نظر داشته باشید که عمل لیپوماتیک، روشی برای زیبایی می باشد و به همین جهت این عمل تحت پوشش بیمه قرار ندارد. هزینه عمل لیپوماتیک تماما توسط شخص متقاضی پرداخت می شود.

همچنین عوامل مختلفی روی هزینه جراحی لیپوماتیک تاثیر می گذارد. میزان چربی برداشته شده یکی از عوامل تاثیر گذار روی هزینه این عمل است. همچنین مدت زمان اختصاص اتاق عمل، هزینه بی حسی و دستمزد پزشک از دیگر عوامل موثر روی هزینه عمل لیپوماتیک می باشد.

علاوه بر هزینه های خود عمل، پس از عمل نیز باید برخی از دارو ها را مصرف کرد. به همین جهت هزینه دارو های بعد از جراحی نیز جزو هزینه های این عمل محسوب می شود.

جمع بندی

در کنار تمام این موارد، مدت زمان کوتاه انجام این عمل و تاثیرگذاری فوری آن، از جمله دلایل جذب افراد به انجام آن می باشد. به طور کلی در نظر داشته باشید که این عمل، عملی مناسب کاهش وزن نیست. این عمل برای تناسب اندام انجام شده که در اندام چربی های موضعی نواحی مختلف مثل، ران، شکم، بازو، سینه و غیره برداشته می شود. توصیه می شود در صورتی که قصد انجام این عمل را دارید، همواره با مشورت و توصیه متخصصان این حوزه اقدام نمایید.

فروشگاه دیجی جراح انواع ابزار جراحی را عرضه می کند.

 

رسانه های همکار
استفاده از مطالب دیجی جراح پلاس برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی جراح پلاس و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت امین تجارت آریان (فروشگاه آنلاین دیجی‌جراح) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
×